Logo Tasarımı

Logo Nedir?

Logo, sizi, firmanızı, markanızı, ürettiğiniz mal veya hizmeti ifade etmek için kullanılan harf, rakam veya sembollerden oluşan grafik, ikonize şekil veya  biçimdir.

İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle iyi bir logo için karmaşık şekiller ve karışık renkler kullanmak gerekmez. Aslına bakarsanız iyi bir logo sade, basit ve bir o kadar da ifade etme, temsil etme yeteneği yüksek olmalıdır. Yani basit olan iyidir. (Simple is best!)

Logo Neden Gereklidir?

Özellikle geçtiğimiz yüzyılda hayatımıza giren ve içinde bulunduğumuz yüzyılın en hızlı büyüyen alanlarından bir tanesi olan internet ve buna endeksli olarak gelişen diğer hizmet alanları sizi de bir web sitesi sahibi olmaya, kurumsal kimlik oluşumu için bir logo ihtiyacına yöneltmiştir.

Ticaret son yüzyılda ağırlıkla e-ticaret alanına kaymış, artan teknolojik aletler sayesinde özellikle masaüstü ve diğer PC kullanıcıları mobil kullanıcı olarak sahnede boy göstermektedirler. Hal böyle olunca web site ziyaretçileri de mobile doğru bir eğilim göstermişlerdir.

Bugün nasıl ki her fabrikanın, iş yerinin bir fiziksel adresi varsa artık sanal ortamda da bir web adresine ihtiyaç duyulmaktadır.

2000’li yıllar e-ticaretin hızla büyüdüğü yıllar olarak tarihe geçmiştir. Kurumsal kimlik inşasında olmazsa olmazlardan ilk sırada ve en önemli ögelerden bir tanesi şirket/firma logosudur.

Örnek Logolar

Örnek Logo Elemenler

Henüz kurumsal bir logonuz yoksa ya da yeni bir logoya ihtiyaç duyuyorsanız hemen iletişime geçiniz.