Sanal Kütüphane

Akik Taşının Özellikleri ve Faydaları

Akik Taşının Özellikleri ve Faydaları

Akik Taşı’nın Fiziksel ve Psikolojik Etkileri Nelerdir?

Doğada bulunan en kaliteli akik taşı rengi kırmızı olan akiktir. Akik taşının vücutta herhangi bir şekilde taşınmasının sinirleri yatıştırmada ve gerginliği almada faydası vardır. Ayrıca kanamayı durdurucu etkisi vardır. Eğer akik taşını herhangi bir ısıl kaynakta yakıp toz haline getirerek dişlerinize sürerseniz dişleri parlatıcı etkisini görmeniz mümkün. Akik taşının ağız kokusunu giderici özellikleri olduğu da belirtilmiştir.

Takı ve Aksesuarlarda Akik Taşı

Akik taşından imal edilmiş akik yüzük taşıyan/takan kimselerin daima neşe içinde, bereket içinde hayatlarını devam ettireceği belirtilmiştir.

Sinir, korku ve telaş anında vücutla temas halindeki akik taşlı yüzük olan kimsenin sakinleşmesinde ve daha çabuk rahatlamasında belirgin etkileri görüldüğü yine belirtilen fiziksel ve kimyasal faydalar arasındadır. Çarpıntıyı giderici, kalbi kuvvetlendirici, dişleri güçlendirici etkilerinden söz edilmiştir.

Meselenin ruhsal ve manevi boyutuna baktığımızda akik taşının insana insaf, vicdan ve merhamet duyguları gibi duyguları ilham ettiği bazı kaynaklarda rivayet edilmiştir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı