Makaleler

Kışın Hastalıklardan Korunma Yolları

Kışın Hastalıklardan Korunma Yolları

Herkese Merhaba

Kış kapıya dayandı, zemheri gün dönümüne de ne kaldı şunun şurasında. Havalar da soğumaya başladı. Nezle, grip sağdan soldan gelmeye başlar bu mevsimlerde. Özellikle sıcaklık değişikliklerini fırsat bilen, soğuk algınlığı olarak da tabir edilen bu tür hastalıklara karşı vücut direncini diri tutmalı ve bağışıklık sistemini (İmmün) güçlendirecek yiyecek ve içecekleri günlük tüketim listemize eklememiz gerekiyor. Bu sayede hastalıklara karşı daha korunaklı hale gelmiş olabiliriz.

Peki Nedir Bu Yiyecek ve İçecekler?

  • Doğal Olan Sebze ve Meyveler

Özellikle C+ vitamini bakımından zengin olan meyveleri bolca tüketmeyi tercih edin. Özellikle portakal, mandalina, greyfurt, nar sofranızda mutlaka bulunmalı. Doğal Nar Şurubu bilgisi için buradan buyurun.

  • Doğal Karadut Şurubu

İçerdiği multi vitaminler sayesinde pek çok hastalığa karşı etkili olan karadut meyvesi ve bundan elde edilen Doğal Karadut Şurubu etkili bir biçimde bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle ağız yarası ibi vücut direncinin düşüşlerinde karadut suyu tüketimi etkili bir çözümdür.

karadut

  • Zencefil ve Zerdeçal

Aynı aileden, Hindistan kökenli iki bitki var sırada. Evet ikisini de siz zaten tanıyorsunuz. En azından baharat olarak isimlerini duydunuz ya da kullandınız. Ama bu iki bitkiyi gerekli şekillerden kullanırsanız, bu sefer mükemmel bir şifa kaynağını keşfedeceksiniz. Yemeklerinizde, salatalarınızda ve hatta çaylarını demleyerek tüketebilirsiniz. Böylece güçlü bir bünyeye sahip olduğunuz için mikroplar, virüsler semtinizden bile geçemezler.

Zerdeçal ve Zencefil

Sağlıklı günler dilerim.

İlgini çeker mi acaba?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı