Makaleler

Doğal Köy Ürünleri Neden Önemli?

Doğal Köy Ürünleri Neden Önemli?

Sağlıklı Yaşam İçin Tükettiğimiz Ürünlerin Doğallığı Büyük Önem Taşıyor

Domates Çiçeği

Sağlıklı Yaşam İçin Doğal Ürünler

Her gün biraz daha kirlenen dünyamızda, zehirlenen biz insanlar için doğal köy ürünleri gelecek yıllarda daha fazla önem arz edecek gibi görünüyor. Artan kanser vak’aları da gösteriyor ki sağlıklı beslenme oldukça önemli bir konu…

Artan dünya nüfusu, daha çok ortaya çıkan yiyecek ihtiyacı, gıda sektöründe son yıllarda “gıda terörü” olarak nitelendirilen bir sorunla karşı karşıya kalmamıza neden oldu. Böylece insan sağlığının hiçe sayıldığı, sadece para odaklı gıda sanayi içinden çıkılmaz bir hale dönüşen beslenme sorunlarını ve sonu gelmeyen hastalıklar silsilesini de peşine takarak hayatımıza öylece giriverdi.

dogalku

Nerede ve hangi şartlarda üretildiğini bilemediğimiz işin aslı çoğumuzun merak da etmediği yiyecekler, içecekler market raflarında yerlerini alıverdi. Denetim eksikliği ve üretici konumundaki insanların ters yüz olmuş vicdanları dahası cüzdanın vicdan olarak lanse edildiği bir toplum hayatında sağlıklı beslenmeyi ve doğal gıdaları düşünmeye pek vaktimiz de olmamıştı aslında…

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi şimdilerde belki tam olarak idrak edemediğimiz ancak gelecek yıllarda daha çok önem atfedeceğimiz doğal beslenme koşulları ve iyileştirilmesi üzerine pek çok makale kaleme alınacak, belki paneller, forumlar düzenlenecek ve insanlara doğal ve sağlıklı beslenmenin ne kadar kayda değer bir olgu olduğu işin uzmanlarınca anlatılmaya, aktarılmaya çalışılacak.

Dünyanın bir yanında israf içinde yaşayan elit zümreler, bir tarafında ekmek ve su bulamayan, açlık çeken insanlar öbür yanda da tüm bunları daha fazla para kazanmak uğruna kullanan çevreler.

Evet sonuç olarak tükettiğimiz gıdalar mümkün olduğunca menşeini bildiğimiz doğal gıdalardan oluşmalı, doğal gıda adı altında insanlar sömürülmemeli.

Sağlıklı günler dilerim.

İlgini çeker mi acaba?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı