Makaleler

Babalar Günü Hediyeleri

Babalar Günü Hediyeleri

Bir Evladın Duygu Yüklü Kaleminden…

Babam kız olmamı istememiş benim…

Erkek bir evlat dilemiş Allah’tan. Ağabeyimden sonra,ikinci bir erkek evlat. İstenmeyen çocuk olduğumu düşündüm çoğu zaman. Keşke dedim. Keşke geri yollama şansları olsaymış da, erkek doğsaymışım.

Seneler sonra açıkladı babam bunu bana.

“Kız çocuk istemedim ben. Çünkü yuvadan kanatlanıp uçar kız çocukları bir müddet sonra. Ben senin uçup gitmene dayanamam. Seni bir yerlere getirip, besleyip, büyütüp, elimden almalarına gönlüm el vermez ki. ” İşte bu yüzden “Zeynep” deyip koymuşlar adımı. Manasını çok sonra öğreneceğim bu güzel ismi…

Babamı çok sevdim ben. İlk aşkım oldu o benim. Küçükken her hastalandığımda, saatlerce başımda bekledi. Hastaneye o götürdü. Koruyup kolladı. Saçımın tek bir teline zarar gelmesini önledi. Hep yanımda oldu.

Hiç ağlamadı babam benim yanımda. Üzüntüsünü hiç belli etmedi. Çünkü o bir üzüldüğünde,ben bin üzülürdüm. Hep gülümsedi. O bir gülümsedi bana, ulaşılması imkansız olan yıldızlara ulaştım. Ben bin gülümsedim!

Dünyadaki en kutsal varlık annedir derler. Bu düşüncenin, babayı kenara attığını düşündüm hep.Babalarına güvenir evlatlar. Anne çocuğunu çok düşünür de, baba hiç düşünmez mi sandınız?

Evin en büyük servetidir baba. Direği demiyorum. En büyük servetidir diyorum. Babasız bir ev, korunaksız bir hazineye benzer. Gelen yağmalar, giden yağmalar. Ama eğer baba varsa o dört duvarın içinde, her şey başkadır.

Baba güven demektir. Her şeyden bıktığında, sırtını gözün kapalı yaslayabileceğin kocaman yürekli adam demektir.

Baba, korkusuzluk demektir. “Nasıl olsa babam arkamda” diye düşündürür çoğu zaman.

Baba, desteğini hep hissetmek istediğin adam demektir. Bayramlarda öpecek baba eli bulamayan insanlar, mezarlıklara gidip hüngür hüngür ağladıklarında içim parçalanıyor. Ölümsüz olsa babalar…

“Zeynep”; babasının süsü, babasının biriciği demekmiş. Geç anladım bunu. Beni ne kadar sevdiğini, ismime de yansıttığı için babama teşekkür ederim.

Her çocuğun kendi babası, yılın en iyi babasıdır. Benim de kendi babam, geçen her günümün en iyi babası, kahramanıdır.

Babalar; çocuklarının gelecekleri, garantileri, teminatlarıdır. Başta kendi kahramanım olmak üzere tüm babaların bu güzel gününü kutlar, evlatları ile birlikte sevgi dolu günler dilerim.

En seçkin Babalar Günü Hediyeleri için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Elisa Zeynep GÜLER

İlgini çeker mi acaba?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı