Sağlıklı Zayıflama İpuçları

Sağlıklı Zayıflama İpuçları

Sağlıklı Zayıflama Konusunda Önemli Birkaç Not

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız, yemek yeme alışkanlıklarınızı ve yemek saatlerinizi tekrar gözden geçirmelisiniz. Hemen hemen bütün uzman diyetisyenler artık en azından bir konu üzerinde hemfikirler ki o da akşam saat 18:00’dan sonra kesinlikle yüksek kalorili yiyecekler yememelisiniz. Beslenmeyi bilmek hem de iyi bilmek sağlıksız kilo alımına engel olabilecek en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Peki açlık hissiyle nasıl baş edeceksiniz?

Yorucu bir gün sonunda bitkin bir halde hem de çok aç bir şekilde eve geldiniz. Yemek yemek istiyorsunuz. Belki kan şekeriniz de düşmüş ve etrafta yiyecek şeyler arıyor da olabilirsiniz.

İşte bu anda biraz daha sabırlı olmak da fayda var. Genel de öğün sonu durağan bir zaman dilimi olan akşam yemeğinde yediklerimizi harcayacak zaman ve bedensel aktivite olmadığından yediklerimiz kilo yapar. Mükellef bir sofrada ağır bir akşam yemeği yemek size fazlasıyla zarar verecektir. Yoğun bir akşam yemeği yerine bir kase çorba daha akıllıca olacaktır. Ayrıca açlığı yatıştıracak sizleri tok tutacak, bunun yanında kalori değeri daha az olan yiyecekler tercih edilebilir. Örneğin yoğurt, elma vs. gibi…

Yine akşam yemeğinde az yağlı bir salata da iyi bir fikir olabilir. Hem açlığınız giderilecek hem de midenizi yoracak yiyeceklerden uzak durmuş olacaksınız.

Vücut Kitle Endeksi Hesaplama

Beden Kitle İndeksinizi biliyor musunuz? Bilmiyorsanız buradan hesaplama yaparak hangi gruba girdiğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sağlıklı Günler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir