Genel Sağlık Bilgileri

Enerji ve Sağlık Kaynağı Kırmızı Reishi Mantarı

Enerji ve Sağlık Kaynağı Kırmızı Reishi Mantarı

Kırmızı Reishi Mantarı

Bu yazımızda sizlere kendisinden sıkça söz ettiren, cümle alemin diline pelesenk olmuş bir mantardan bahsedeceğim. Adı Kırmızı Reishi Mantarı. Kırmızı Reishi Mantarı değişik isimlerle ve sıfatlarla adından bahsettiren bir mantar türü. Özellikle Avrupalıların daha yeni yeni faydalarını anladığı ve dillendirdiği, ancak uzak doğuda adeta bir efsane olmuş, öyle ki “Ölümsüzlük Mantarı” olarak da ün yapmış, kralların sofralarından hiç eksik etmediği önemli, nadide ve doğada nadir bulunan bir mantar türüdür.

Efsaneye göre Çin İmparatoru Ti (M.Ö. 221), 300 güçlü erkeği, yanlarına 300 güzel kadın da vererek gemilerle, düzenli kullanıldığında “vücudu hafiflettiği” ve “yaşlanmayı önlediği” iddia edilen “Ölümsüzlük Mantarı” olarak anılan çok nadide bir bitkiyi (o zamanlarda bitki türü kabul ediliyordu) bulmaya gönderir.

Ancak gemiler asla geri dönmez, ve efsaneye göre bir adada kayalıklara çarparak batan gemilerden kurtulanlar bugün Japonya olarak bildiğimiz yeni bir ülke kurarlar.

O gün Çin İmparatorunun gönderdiği askerlerin aradıkları bitki (o zamanlarda bitki türü kabul ediliyordu), doğada çok nadir olarak bulunduğu için, sadece imparator ve ailesi tarafından tüketilebilen Kırmızı Reishi mantarıydı. Kullananlara sağlık, yaşama gücü, uzun ömür verdiğine inanılan bu bitki artık modern yöntemler kullanılarak üretilebiliyor ve bir çok mantar uzmanı otoriteye göre sayısız faydası var.

Yapılan araştırmalara göre Kırmızı Reishi Mantarı’nın faydalarından en önemlilerini şöyle sıralamak mümkün:

  • Kırmızı Resihi Ekstrakt, hastalıklara karşı vücudun direncini arttırır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi ile genetik, bulaşıcı ve yaşlanmaya bağlı gelişebilen birçok hastalığa karşı koruyucu özelliği vardır.
  • Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Böylelikle kalp krizi ve spazmı, damarlarda tıkanma, felç gibi risklerin önlenmesinde etkilidir.
  • Kanser riskine karşı koruyucu etkileri vardır. Kanser yönünden risk grubunda olan kişilerin (ailesinde kanser vakası olan, yoğun stres altında veya yoğun hava kirliliği ortamında çalışan, işi gereği radyasyon ve/veya kimyasallara maruz kalan) özellikle kullanması önerilir.
  • Vücutta biriken toksinlerden arınmayı kolaylaştırır.
  • Kandaki oksijen miktarının artmasına ve kan akışının düzenlenmesine yardımcı olur. Böylelikle cilde gelen oksijen ve besin miktarında yükselme ve cilt üzerinde iyileştirici etkiler gözlemlenebiliyor.
  • Sürekli kullanımda stres seviyesinde azalma ve uyku düzeninde düzelme görülür.
  • Hücre yenileyici özellikleri nedeniyle yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) etki gösterir.

Ölümsüzlük Mantarı olarak da nitelendirilen Kırmızı Reishi Mantarı tanıtım videosunu izlemek için bağlantımızı kullanabilirsiniz.

İlgini çeker mi acaba?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı