Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ayakkabı Seçimi

Genel vücut sağlığımıza verdiğimiz önem kadar ayak sağlığımıza da büyük önem vermemiz gerekiyor. Ayakkabı seçerken evet büyük ihtimal ile şık olmasına dikkat edeceksiniz ancak bir o kadar da rahatlık ve sağlık kriterini de göz ardı etmemek gerekiyor.

Çoğu şık gözüken ayakkabı maalesef ayaklarımızı rahat ettirmiyor. Bu yüzden ayakkabı seçerken ve alırken öncelikli kriterimiz rahatlık ve sağlık olmalı. Tabi ki şık ve rahat ayakkabı olmaz diye bir şey söz konusu değil. Önemli olan hem yakışanı hem de rahat ettireni bulmak…

Ayak sağlığının ne kadar büyük önem taşıdığı tıbben de çoğu kez üzerinde durulan bir konu. Çünkü vücudumuzdaki tüm nöronların ve kılcal damar ağının bir ucu ayakta düğümleniyor.

Şık olan dar kalıp ayakkabılar ayaklarımızı sıkarak deformasyona ve yaralanmalara yol açabilir. Ayrıca satın alacağınız ayakkabının hangi malzemeden yapıldığına da çok dikkat etmek gerekiyor. Yapay deri ayakkabılar hem ayak kokusu yapar, hem de ayak sağlığınızı olumsuz yönde etkiler.

Son zamanlarda özellikler erkek kullanıcılara hitap eden klimalı ayakkabılar havalandırma sistemleri sayesinde ayak kokusu vb. rahatsızlıklara çözüm getirmiş durumda. Hatta şeker hastalığı olanlar için uzmanlar tarafından özellikle bu tür ayakkabılar tavsiye edilmektedir.

Sağlıkla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir