Twitter, Tweetleri Arama Motorları İle Paylaşacak

Twitter, Tweetleri Arama Motorları İle Paylaşacak

Twitter’dan Bir Yenilik Daha!

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, kullanıcılarını şaşırtacak yeni bir yazılım ile karşınızda olacak. Twitter’ın geliştirmeden sorumlu yetkili ağızları, bugünlerde kullanıma sunmaya hazırlandıkları yeni bir sistemin üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Yeni sisteme göre Twitter, kullanıcıların yazdığı Tweetleri, belirli bir algoritmaya göre sınıflandırarak, bu verileri arama motorlarının taramalarına açık hale getirecek. Tweetlerin, favori ve retweet değerlerine göre tasnifleneceği yeni sisteme göre, tweetlerin belirli bir değeri olacak.

Twitter yetkisi witter’ın geliştirici avukatı Arne Roomann-Kurrik tarafından resmi Twitter geliştirici sayfasında yayınlanan makaleye göre, tweetler arama motorlarının ulaşabileceği şekilde değerlerine göre sınıflandıracak.

Retweet ve favoriler belirleyici olacak

Tweetlerin hangi kriterlere göre sınıflandırılacağı açıklanmazken, retweetlenme ve favorilere alınma oranlarının belirleyici olacağı derecelendirmede, popüler tweetlerin listeleneceği bir yer de olacak.

Markalar ne yapacak?

Markaları daha etkin kılarak reklam gelirlerini arttırmayı hedefleyen Twitter’da, markaların bu duruma reaksiyonu merak konusu oldu. Yenilikle birlikte reklam olanağının yükseleceği Twitter’da, markaların daha da etken olmaya çalışacağı bekleniyor. Bu yeniliğin sosyal medyanın gelir kaynağı reklam üzerinde etkisinin büyük olacağı düşünülüyor.

Twitter yetkililerinin verdiği bilgiye göre, bahsedilen yeni sistem 20 şubatta devreye girecek (miş…)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir